Dag: 11 mei 2025

NK Schaken 2025 Overige
JUBILEREND VENLO (100 JAAR) WACHT EEN NIEUW HOOGTEPUNT

Onder bovenstaande titel publiceerde Frank Clevers, redacteur websites KNSB, een overzicht van verleden en heden van de Venlose Schaakvereniging.

In zijn eigen woorden:

We schetsen in dit artikel een portret van ‘de jubilaris’, die momenteel druk doende is met de organisatie van het NK schaken. Het NK, van 5 t/m 12 juli, belooft een nieuw hoogtepunt te worden in de 100-jarige geschiedenis.

Dit uitgebreide en van foto’s voorziene bericht staat sinds vandaag op de website van de KNSB, volg deze link.

Het artikel toont onder andere bijzondere historische foto’s, waaronder van die van het eerste team van Venlo dat in 1997 naar de eerste klas promoveerde en een foto van de interland Nederland-Duitsland in 2000, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Venlose SV.

Wie liever de pdf-versie van dit bericht wil lezen kan hier terecht.

Toernooien
MAX WINT OPEN NK RAPID 2025

Een nagekomen bericht.
Op zaterdag 3 mei heeft Max Warmerdam het Open NK Rapid 2025 in Helmond gewonnen. Hij werd onbetwist eerste met 8,5 punt uit 9 rondes. Hij stond alleen een halfje af aan de Zwitserse grootmeester Li min Peng, Zijn naaste concurrent was Benjamin Bok met 8-uit-9, die tweede werd.

Op deze pagina van het Open NK Rapid, staan uitgebreide nieuwsberichten, o.a. over de uitslagen, live commentaar en partijen.

Ook de KNSB plaatste een bericht op haar site.

Kopfoto
Max Warmerdam wint het Open NK Rapid (foto Ad Bruijns van de KNSB site)

Externe Competitie
KNSB RONDE 9 : VENLO 1 VERLIEST NIPT VAN ZUID-LIMBURG 2

Zaterdag 10 mei 2025 heeft team Venlo 1 (KNSB) de thuiswedstrijd tegen Zuid-Limburg 2 verloren met 3,5-4,5.

Hieronder staan de detailuitslagen.

Alle uitslagen van de negende ronde en de bijbehorende eindstand in klasse 2C staan hier. Venlo 1 is uiteindelijk vijfde geworden in het klassement. Veenendaal 1 promoveert.

Deze wedstrijd markeert ook het einde van een periode van meer dan 30 jaar dat van Henk van Gool in teamverband voor Venlo heeft geschaakt.

Henk van Gool nam eervol afscheid van het teamschaken met een overwinning op de jonge Belg Matei Govoreanu

Het verslag van teamcaptain Henk van Gool zal binnenkort op onze website zijn te lezen.
Een flink deel van zijn verslagen kunnen via deze link gelezen worden in het archief van de wedstrijdverslagen van Venlo 1.

Kopfoto
Team- en wedstrijdleider Henk van Gool opent de wedstrijd in de Erkerzaal van het Ald Weishoès
.